دنیازدگی و رفاه‌طلبی آفت جامعه اسلامی است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه باید از تاریخ درس عبرت گرفت، اظهار داشت: در هر مقطعی اگر مردم به خدا روی آورده و از عالمان دینی اطاعت کردند، بر دشمنان غالب شدند و هر موقع مردم به سمت رفاه طلبی و دنیازدگی و بی بند و باری رفتند، جبهه کفر غالب شده و شکست سراغ مسلمانان آمده است.

وی با اشاره به اینکه از صدر اسلام تاکنون از جنگ احد گرفته تا صحنه کربلا، از نهضت تنباکو گرفته یا جریان مشروطیت و از فرار طاغوت گرفته تا استقرار جمهوری اسلامی عالمان دینی همیشه منادی نجات بوده‌اند؛ تصریح کرد: وجود ریشه تشیع در عراق به برکت مجاهدت عالمان دینی است و اگر مذهب رسمی ایران اسلامی اثنی عشری است و به آن افتخار می کنیم به برکت وجود عالمان دینی است.

خطیب جمعه شهرستان بناب خاطرنشان کرد: اگر امروز اسرائیل غاصب و تا دندان مسلح با تمام هیمنه در برابر جوانان غزه و لبنان کم آورده است، به برکت وجود عالمان دینی و در رأس آنها سید حسن نصرالله است.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تبریک این مناسبت اظهارکرد: نیروی انتظامی در کشورمان وظایف سنگینی بر عهده دارد و وجود آرامش و آسایش در تمام امورات زندگی خود را مدیون زحمات و تلاش های شبانه روزی عزیزان نیروی انتظامی هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین ضمن تأکید مجدد بر فاصله گذاری اجتماعی و عدم برگزاری تجمعات گفت: نیروهای کادر پزشکی، درمان و پرستاران کاملاً به دلیل درگیری با ویروس منحوس کرونا خسته اند و از این رو برای کمک به این عزیزان و کاهش مبتلایان ضروری است که مردم همچنان رعایت کنند تا بلکه بزودی شاهد ریشه کنی این بلای خانمان سوز از تمام دنیا بویژه کشورمان باشیم.