انگار در دنیایش همه چیز دو دو تا چهار تاست و برای این که بشود از زیر زبانش حرف های جالبی بیرون کشید نیاز به فرمول خاصی است! عینکی که به چشم دارد نشان از دوستی اش با آن یار مهربان است و می گوید که چه قدر با کتاب و درس مانوس است.

در معیت پدر و به همراه برادر کوچکش سر قرار حاضر می شود تا نشان دهد که چه قدر خانواده دوست است و چگونه خانواده در موفقیتش سهم داشته است.

رفع خستگی چند ساله را در این چند روز ، می توان از چهره اش خواند و در اعماق نگاه پدر هم به شوری وصف نشدنی پی برد و برادرش را در ابتدای مسیری جدید با قیافه ای پرفکر به نظاره نشست.

به سختی یخ جلسه در گرمای طاقت فرسای بعد از ظهر یکشنبه آب می شود و بالاخره حضور همین پسر ماخوذ به حیا و کم حرف در دفتر ، لحظاتی را خلق می کند تا عوامل سایت بهتر بتوانند علی آقای مدرسی رتبه 36 کنکور سراسری امسال را در قالب جملات به همشهریانش معرفی کنند.

بناب نیوز: با سلام و عرض تبریک به جهت کسب افتخار در کنکور سراسری دانشگاه های کشور لطفا خود را برای مخاطبین بناب نیوز معرفی کنید و کمی در مورد تحصیلات خود توضیح دهید.

من علی مدرسی هستم متولد سیزدهم اسفند سال 1373.

دوران ابتدایی را در دبستان مولوی بناب گذراندم.

جا دارد در همین جا از معلم سال اول دبستان ، آقای جباریان، که تاثیر بسیار زیادی بر من گذاشتند صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

بعد از گذرانیدن دوران ابتدایی در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان شرکت کردم و در این آزمون پذیرفته شدم.

به مدت هفت سال نیز در این مدرسه ادامه تحصیل دادم.

در این مدرسه تمامی معلمان برایم متحمل زحمات فراوانی شدند و از همه ی این عزیزان سپاس گذارم.

بناب نیوز: در مورد رتبه ی 36 خود نیز قدری توضیح دهید.

آیا انتظار چنین نتیجه ای داشتید؟ بله قطعا من برای یک رتبه ی خوب تلاش می کردم.

هدف من رتبه ی یک کنکور بود و تلاش هایم را نیز در همین جهت متمرکز نموده بودم.

ولی با این وجود از رتبه ی کسب شده راضی هستم.

بناب نیوز: معمولا در مدارس تیزهوشان دانش آموزان به سمت فعالیت در جهت کسب مقام در المپیادهای مختلف متمایل می شوند.

آیا شما نیز در همین جهت حرکت نمودید یا حضور در المپیاد را باعث عدم موفقیت در کنکور می دانید؟ در سالهای اولیه دبیرستان تلاش های زیادی برای موفقیت در المپیاد ریاضی انجام دادم و معمولا در مرحله ی اول این المپیاد پذیرفته می شدم ولی همیشه در مراحل بعدی ناکام بودم.

علیرغم این ناکامی ها، حضور در المپیاد ریاضی باعث شد تسلط بیشتری بر روی این درس داشته باشم و یکی از زمینه های موفقیت در کنکور به همین موضوع ارتباط دارد.

بناب نیوز: در زمینه ی انتخاب رشته ی ریاضی فنی به عنوان رشته ی دبیرستان خود بفرمایید.

آیا با علاقه خود وارد این رشته شدید یا نظر اطرافیان موثر بود؟ من با علاقه ای که به درس ریاضی داشتم رشته ی ریاضی و فنی را انتخاب کردم.

پدرم اصرار داشت که رشته ی تجربی را انتخاب کنم و در رشته ی پزشکی ادامه تحصیل دهم ولی من بخاطر علاقه ام، رشته ی ریاضی را انتخاب کردم.

بناب نیوز: در بحث انتخاب رشته ی دانشگاهی به چه رشته ای بیشتر علاقه مند هستید و چه معیارهایی را مد نظر قرار خواهید داد؟ بیشتر به رشته ی برق الکترونیک علاقه دارم و دانشگاه شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب خواهم کرد.

البته در روزهای آینده نیز با متخصصین و مشاورین انتخاب رشته مشورت خواهم کرد و با جمع بندی تمام موارد اقدام به انتخاب رشته خواهم کرد.

در انتخاب رشته، خود رشته برایم از دانشگاه محل تحصیل مهم تر است.

بناب نیوز: چه افرادی را در کسب موفقیت های خود تاثیر گذار می بینید؟ مهم ترین فرد تاثیر گذار در زندگی من پدرم هستند.

ایشان همیشه مشوق من بوده اند و در همه حال از من حمایت نموده اند.

همچنین از دوستان و همکلاسی های خودم نیز باید یادی کنم که با رقابتی سالم و خوب باعث انگیزه دهی می شدند.

بناب نیوز: مطمئنا در مرکز تیزهوشان علامه طباطبایی بناب از کلاس های بهترین دبیران شهر و استان استفاده کرده اید.

در میان این عزیزان کدام یک تاثیر بیشتری بر روی شما گذاشته اند؟ تدریس بسیار خوب این عزیزان به هیچ وجه با رتبه ی کسب شده ی بنده بی ارتباط نیست.

همه ی معلمان من افراد تاثیر گذاری بوده اند و از همه ی این بزرگواران تشکر می کنم.

تشکر ویژه ای هم از مدیر این مرکز آقای ممقانی دارم که با مشاوره های خوب و تشویقات بسیار و همچنین ارائه ی اطلاعات بروز در خصوص کنکور ما را حمایت نمودند.

بناب نیوز: از کلاس های خصوصی و آزمون های آزمایشی استفاده نموده اید؟ تاثیر این دو را در موفقیت خود به چه میزان ارزیابی می کنید؟ من هیچوقت در کلاس های خصوصی شرکت نکردم و تنها از کلاس هایی که در خود مدرسه و با حضور دبیران خود مرکز تیزهوشان برگزار می شد شرکت کردم.

دبیران ما بهترین دبیران منطقه بودند و نیازی به استفاده از کلاس های اضافی نبود.

در آزمون های آزمایشی شرکت می کردم ولی باید گفت که حضور در این آزمون ها بخودی خود موفقیت یک دانش آموز را تضمین نمی کند بلکه بنظر من توکل بر خدا، تلاش خود فرد، حمایت خانواده، و کادر مدرسه در درجات اهمیت بالاتری قرار دارند.

بناب نیوز: بالاترین و پایین درصدهای شما در کنکور مربوط به کدام درس ها هستند؟ بالاتریت درصدم مربوط به درس دین و زندگی با 89 درصد و پایین ترین درصد مربوط به درس زبان انگلیسی با 62 درصد می باشد.

بناب نیوز: یک خاطره ی شیرین و یک خاطره ی تلخ از دوران تحصیل خود ذکر کنید.

خاطره ی شیرین من مربوط می شود به زمانی که در مقطع دوم دبیرستان تحصیل می کردم و به عنوان دانش آموز برگزیده به اردوی مشهد اعزام شدم.

این اردو از طرف مدرسه برگزار می شد و به دلیل اینکه برای اولین بار به زیارت امام هشتم می رفتم خاطرات بسیار شیرینی از این سفر دارم که هیچگاه فراموش نمی کنم.

خاطره ی تلخ هم همان عدم موفقیت در المپیاد ریاضی است.

من بخاطر علاقه ی زیادم به ریاضی و بر خلاف اصرار پدرم رشته ی ریاضی را انتخاب کرده بودم ولی با ناکامی در این المپیاد بسیار ناراحت شده بودم.

بناب نیوز: سوال رایجی که از افراد موفق در کنکور پرسیده می شود این است که زمان اختصاص داده شده برای مطالعه چقدر بوده و از چه تکنیک هایی استفاده شده است تا مطالب بصورت ماندگارتری در ساختار ذهن فرد قرار گیرد.

شما بعنوان یکی از افرادی که در منطقه دو رتبه ی 36 و در کل کشور رتبه ی 82 را کسب نموده و به عنوان یکی از نخبگان علمی کشور مطرح شده اید چه پاسخی می دهید؟ من مطالعه ی جدی برای کنکور را از تابستان 91 شروع کردم در روزهای ابتدایی ساعت های زیادی مطالعه نمی کردم و همین باعث شده بود که با اعتراض مشاورین مدرسه مواجه شوم.

بعدها میزان مطالعه را به 35 ساعت در هفته رساندم.

این روند ادامه داشت تا اینکه بعد از عید نوروز میزان مطالعه ام را به 40 و سپس 50 ساعت در هفته افزایش دادم.

البته به نظر من کیفیت مطالعه اهمیت بسیار بیشتری از میزان زمان اختصاص داده شده است و زیاده روی در درس خواندن باعث خستگی و دلزدگی از درس می شود.

دروس باید بصورت مفهومی خوانده شوند چرا که سوالات بصورت مجموعه ای از مفاهیم مرتبط بهم طرح می شوند و فرد باید توانایی این را داشته باشد که در یک زمان بسیار اندک با تسلط کافی بر همه ی مطالب، ارتباط میان مفاهیم بکار رفته را تشخیص داده و نسبت به حل سوال اقدام کند.

من ابتدا درس ها را می خواندم وسپس یه میزان بسیار زیادی تست زنی میکردم و این باعث ماندگاری بیشتر مطالب می شد.

بناب نیوز: از حال و هوای شب کنکور و خود روز کنکور بفرمایید.

شب کنکور همراه با خانواده به پارک فدک رفتیم.

سعی کردم شب زودتر بخوابم بخاطر اینکه نفرات برتر کنکور سال های قبل بر زود خوابیدن در شب قبل از آزمون تاکید کرده بودند.

در جلسه کنکور نیز استرس زیادی نداشتم و در آرامش بودم.

البته چون در آزمون های آزمایشی شرکت کرده بودم فضای کنکور برایم عادی بود و به همین دلیل مشکلی پیش نیامد.

بناب نیوز: چه فعالیت های جانبی از قبیل هنری، فرهنگی، و ورزشی در کنار امر تحصیل انجام می دهید؟ فعالیت خاصی در زمینه ی امور هنری نداشته ام ولی علاقه ی بسیار زیادی به فوتبال داشته ام و این ورزش حتی در روزهایی که تمام وقت درس می خواندم نیز انجام می دادم.

بناب نیوز: ضمن تبریک مجدد خدمت شما و خانواده محترمتان، مدیریت و دبیران تلاشگر مرکز استعدادهای درخشان علامه طباطبایی بناب، و مردم فرهنگ دوست و نجیب بناب در پایان اگر توصیه ای به جوانان و نوجوانان همشهری خود دارید بفرمایید.

توصیه من به تمامی همشهریان عزیزم این نکته است که کسب رتبه های خوب در کنکور به هیچ وجه دور از دستری نیست و می توان با فرمول توکل بر خدا به اضافه ی تلاش مضاعف به موفقیت های چشمگیر رسید .

از شما هم که وقت گذاشتین و این مصاحبه رو ترتیب دادین تشکر میکنم.