نسخه چاپی خبر
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شناسه خبر : 26189
تاریخ : 24 دي 1400 ساعت 19:10
دسته : سیاسی
بازدید : 386
شهید نواب صفوی منادی تشکیل حکومت اسلامی بودامام جمعه بنابشهید نواب صفوی منادی تشکیل حکومت اسلامی بود امام جمعه بناب گفت: شهید سیدمجتبی نواب صفوی منادی و پایه گذار تشکیل حکومت اسلامی بود که بعدها توسط امام راحل، نهضت تشکیل این نظام شروع شد.

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک ودیعه الهی است؛ اظهار کرد: اگر از این ودیعه الهی خوب حفاظت کنیم و قدرشناس باشیم، خداوند وعده داده که نعمت‌های خود را فزونی خواهد داد و اگر بد امتحان دهیم و در برابر این نعمات و آبروی جهانی که به آن دست یافته‌ایم، ناشکری کنیم آن موقع سیلی محکمی از ناحیه خداوند خواهیم خورد.

وی سپس با اشاره به ۲۶ دی‌ماه سال روز فرار شاه از ایران اذعان کرد: با وجود ثروت‌های بی‌شمار در کشور از ذخایر عظیم نفتی گرفته تا ذخایر معدنی، اکثر شهرها و روستاهای کشور در لجن و تعفن بودند و تمام ثروت‌های این کشور توسط بیگانگان به یغما رفته و صرف امورات شهوت‌رانی و خوش‌گذرانی می‌شد.

خطیب جمعه شهرستان بناب افزود: باطل رفتنی است و این یک وعده الهی است.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید نواب صفوی و یارانش و شهادت آنها در ۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۳۴ به دست طاغوت گفت: نواب صفوی و یارانش با مظلومیت تمام توسط طاغوت و عوامل طاغوت به شهادت رسیدند.

وی افزود: شهید سیدمجتبی نواب صفوی منادی و پایه‌گذار تشکیل حکومت اسلامی بود که بعدها توسط امام راحل، نهضت تشکیل این نظام شروع شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به ثمرات نماز در جامعه خاطرنشان کرد: نماز شرافت مؤمن است و اگر نماز به‌طور واقعی اقامه شود انسان را خوش‌اخلاق و درون انسان را پاک می‌کند.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی یادآور شد: نماز ریشه اسلام است و اگر نماز به درجه قبولی برسد دیگر اعمال نیز نزد پروردگار مورد قبول واقع خواهد شد و بیشتر مخالفت‌ها و دشمنی‌های دشمنان با نظام جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر نماز است.


آدرس خبر: http://www.bonabnews.com/detail/26189/