مهار آتش‌سوزی در تالاب قره‌قشلاق بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، تالاب قره قشلاق بناب دیروز طعمه حریق قرار گرفته و ۴ هکتار از نی‌زارها و پوشش گیاهی منطقه در آتش سوخت.

صیاد لطفی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بناب با اعلام خبر آتش‌سوزی در تالاب قره‌قشلاق این شهرستان اعلام داشت دیروز حوالی ساعت ۱۵:۳۰ خبری مبنی بر آتش‌سوزی تالاب قره قشلاق دریافت کردیم که بلافاصله نیروها به منطقه اعزام شدند و آتش خاموش شد اما مجددا در ساعت ۱۹:۳۰ گزارشی مبنی بر آتش سوزی در همان منطقه اعلام شد که این بار با تلاش نیروهای اعزامی، محیط بانان و اهالی منطقه خصوصا چوپانانی که در محل حادثه حاضر بودند آتش حوالی ساعت ۱۲ شب خاموش شد.

وی از حضور فرماندار شهرستان بناب پس از دریافت گزارش آتش‌سوزی در محل حادثه خبر داد و گفت ایشان تا آخرین لحظه مهار آتش در کنار محیط بانان و اهالی حضور داشتند که موجب دلگرمی افرادی شد که به اطفا حریق مشغول بودند لطفی همچنین علت آتش‌سوزی را عامل انسانی ذکر کرد و گفت بدنبال شناسایی عاملان این حادثه خواهیم بود.

فرماندار شهرستان بناب از تلاش محیط بانان و اهالی منطقه در مهار آتش تقدیر و تشکر بعمل آورده و ابراز امیدواری کرد مجدد شاهد بروز حوادثی مشابه نباشیم.